Танський граніт

slyaby

Танський граніт

– вишуканий сірий колір, высокая міцність, відмінна блочність.

   В одному ряду з елітними родовищами натурального каменю України чільне місце посідає Танський граніт, торгова назва granite Tansky GG10, родовище якого знаходиться біля с. Танське, Уманського р-ну., Черкаської області.

Головні асоціації Танського каменю – вишуканий сірий колір, що відрізняється строгістю і стриманістю тону і висока міцність.

Для початку невелика, але важлива довідка.

Танське родовище використовувалося з незапам’ятних часів. Однак точний “вік” кар’єра визначити складно. Відомо, що в 1930-і роки кар’єр почав розробляти місцевий Промхоз, а з 1934 року – промартіль ім. Куйбишева кар’єрного управління. Далі, після тривалого простою, про родовище знову згадали і після проведення розвідки в 1955 році почалися роботи з відновлення видобутку каменю. Починаючи з 1972 року, повністю відновлена ​​промислова експлуатація кар’єра, що ведеться донині. Тільки розвідані запаси каменю становлять близько 2000000 м3. Залягання каменю дозволяє вести його видобуток відкритим способом.

   Як бачимо, Танське родовище досить давно використовується. Завдяки прекрасним декоративним якостям каменю, Танський граніт завоював високу репутацію у скульпторів каменеобробників і будівельників. Тому саме з Танського граніту виконано чимало відомих пам’ятників у Києві, серед яких особливо вражають монументальні гранітні постаменти до пам’ятника Княгині Ольги, Д. Коротченко, Д. Грушевського, та ін.

   slyabyПлити з Танського граніту використовувалися при будівництві таких унікальних об’єктів столиці України, як станції Київського метрополітену, Бориспільський аеропорт, палац «Україна», Київський Національний університет ім. Т.Г. Шевченко. Цей камінь успішно використовується при облицюванні кінотеатрів, підземних переходів і мощенні площ. При проведенні реконструкції НСК «Олімпійський» до Чемпіонату Європи 2012 – поставлено 10,5 тис. кв. метрів гранітних плит Танського родовища.

У чому ж особливість Танського граніту? Чому саме цей камінь обирають при створенні пам’ятників і будівництві важливих транспортних, соціальних, культурних та адміністративних об’єктів?

Безперечно, привертає колір Танського граніту.

Наш камінь має сірий з зеленувато-блакитним відтінком колір і вважається одним з найбільш цінних, серед видобуваються аналогів на території України. Більше половини всієї продукції, що випускається нашим заводом – продукція з граніту Танського родовища.

Текстурний малюнок Танського граніту дуже однорідний, масивний, утворений великими зернами сірих польових шпатів з нечіткими межами, які є контрастними на тлі більш темною основної маси, складеної дрібно-середньозернистими світло-сірими плагіоклазами, сірим кварцом і дрібними включеннями слюдяних і темноцветних мінералів. Таким чином, завдяки глибині кольору і текстурі, Танський граніт ідеально підходить для створення скульптур, бюстів, статуй і барельєфів. За естетичним якостям цей камінь не поступається мармуру, а по зносостійкості перевершує його. Пам’ятники з Танського граніту зачаровують своєю красою і залишають глибоке естетичне і емоційне враження. У цьому плані альтернативи Танського каменю просто НЕМАЄ (!) Серед інших гранітів України.

 За своїми фізико-механічними властивостями Танський граніт – чудовий будівельний матеріал. Масивність і щільність граніту, його широкі фактурні можливості (властивість приймати дзеркальну поліровку, скульптурна виразність неполірованого шорсткого каменю, що поглинає світло) роблять цей граніт одним з основних матеріалів. Тому даний камінь часто використовують для виготовлення скульптур і обелісків, колон, при будівництві вхідних груп і облицювання фасадів будівель і споруд.

Танський граніт

прекрасно піддається шліфовці і поліровці, і дуже важливою перевагою каменя є його природна міцність і стійкість до зовнішніх впливів. Танський граніт витримує температури до 800 С °. Вироби з Танського граніту відрізняються високою стійкістю до тертя, стиснення і стирання, стійкі до впливу атмосферних явищ і кислот, чудово витримують 60-градусні морози і спеку понад 50 градусів, тому зберігаються протягом багатьох століть.

       Вироби з Танського граніту дуже міцні, відрізняються високою стійкістю до тертя, стиснення і стирання.

Танський камінь рекомендується використовувати для підлогового покриття громадських будівель з великим скупченням людей, тому що у Танського граніту низькі показники стирання. Показник стираності Танського граніту 0,1 г / см, що майже в шість разів менше, ніж у деяких видів декоративного каменю. Так сходи на станціях Київського метрополітену, виконані з граніту Танського кар’єра, досі не втратили зовнішню привабливість, незважаючи на інтенсивну експлуатацію.

Висока ударостійкість і морозостійкість. Танський граніт просто незамінний при облицюванні зовнішніх майданчиків, сходових маршів.

       Важливо, що Танський камінь вологостійкий, він практично не вбирає вологу. Тим самим виключається його руйнування під впливом навколишнього середовища. Танський граніт чудово підходить для облицювання набережних і фонтанів.

       Ну і, звичайно, вишуканий зовнішній вигляд, що зазначалося вище. Камінь має красиву виразну текстуру і однорідний стабільний колір. Завдяки цьому (а також іншим вищенаведеним особливостям) будь-яка продукція, виготовлена з Танського граніту, на багато років зберігає свою привабливість.

       Каменярі відзначають, що Танський граніт відмінно піддається термообробці. А полірування дозволяє створювати майже дзеркальну поверхню.

Класична строгість і вишуканість малюнка, зовнішня привабливість, довговічність і практичність – всі ці якості і характеристики притаманні будь-якій продукції з Танського граніту

       Розробкою Танського родовища займається ПАТ «Київський завод «Граніт». Виробнича потужність кар’єра становить до 2500 м³ на рік.

Наш кар’єр оснащений сучасним вітчизняним та імпортним гірничодобувним обладнанням, що дозволяє уникнути в процесі видобутку гранітних блоків появи мікротріщин в структурі каменю.

Умови залягання Танського граніту ідеально підходять для видобутку гранітних блоків не тільки традиційних розмірів I – IV груп, але й унікальних розмірів для виготовлення скульптур і скульптурних груп. Максимальний розмір однієї із сторін гранітного блоку до 5 м! При чому, ці розміри обмежені не блочністью каменю, а технічними параметрами підйомних механізмів.

Граніт в межах родовища характеризується однорідністю структури, текстури і забарвлення.

І в завершенні відзначимо, що Танське родовище має хорошу транспортну інфраструктуру. У 16 км на північ від родовища знаходиться залізнична станція «Поташ», а в 21 км – «Умань». Крім того, через м. Умань проходить міжнародна автомагістраль Київ-Одеса.